Рятувальники МНС провели великі навчання на «Арені Львів»

26.04.2012 09:00

Легенда навчань у фахівців-надзвичайників була справді масштабна: шквальний вітер під час матчу на стадіоні обірвав електричні кабелі. Перенапруга спричинила загоряння усередині будівлі, і люди опинилися у вогняній пастці. До того ж, за легендою, на паркінгу робітники стадіону знаходять підозрілий предмет з потенційною хімічною загрозою. У такий спосіб рятувальники передбачили відпрацювання роботи цивільного захисту у випадку радіаційного зараження.

Для імітації загоряння на даху стадіону влаштували «театральний дим» та димові шашки. Поки спецтехніка поспішала до стадіону, рятувальники разом зі стюардами евакуювали «глядачів» з трибун.  

МНСівці відпрацювали рятування людей з задимлених приміщень стадіону, території та навіть даху. Паралельно спеціалісти з підрозділу «РАДОН» знешкоджували радіаційний предмет на парковці, а медики надавали першу невідкладну допомогу прямо на місці події.

 

Головне, що ми пройшли поелементно, покроково відпрацювали кожний елемент відповідно до існуючих документів, і організували взаємодію та співпрацю всіх служб, - розповів директор Департаменту цивільного захисту МНС України Василь Квашук. - Кожна служба знає, що їй робити в тій чи іншій ситуації, яка може виникнути на стадіоні.

 

Рятувальники продемонстрували план дій не тільки під час надзвичайної ситуації, а й після неї. Мобільний госпіталь – для надання кваліфікованої медичної допомоги у «польових» умовах, пункт санітарної обробки – для знезараження одягу людей, які потрапили під дію хімічних речовин. На допомогу у кризовій ситуації готові прийти психологи.

Найскладніше, за словами фахівців, було організувати рятування людей з даху – це потребує багато спеціальної техніки та займає найбільше часу. Але, на думку керівників тренувань, із усіма завданнями екстрені служби впоралися цілком успішно. Головне побажання  – щоб усі відпрацьовані ситуації так і залишилися легендою.

Дивитись відео

Додаткова інформація по розділу