"Шахтар" переміг "Андерлехт" з рахунком 3:1

11.03.2016 10:00

10 березня у першому матчі 1/8 фіналу Ліги Європи УЄФА «гірники» приймали «Андерлехт».

Ліга Європи УЄФА – 2015/16. 1/8 фіналу. Перший матч.

10 березня 2016 року. Львів. «Арена Львів». +9 градусів. 23 621 глядач.

«Шахтар» (Донецьк, Україна) – «Андерлехт» (Бельгія, Брюссель) – 3:1 (2:0)

Голи: 1:0 Тайсон (21), 2:0 Кучер (24), 2:1 Ашампонг (68), 3:1 Едуардо (79)

«Шахтар»: Пятов, Срна (к), Кучер, Ракицький, Ісмаїлі, Малишев, Коваленко, Марлос (Веллінгтон, 74), Едуардо (Дентіньо, 88), Тайсон (Бернард, 46), Феррейра

Запасні: Сарнавський, Ордець, Кривцов, Гладкий

Головний тренер: Мірча Луческу

«Андерлехт»: Прото (к), Нахар, Мбоджі, Нейтінк, Дешахт, Баджі (Тілеманс, 74), Дефур, Прат (Конте, 67), Суарес (Джурічіч, 67), Ашампонг, Окака

Запасні: Руф, Хейлен, Бюттнер, Езекіль

Головний тренер: Беснік Хасі

Попередження: Баджі (54), Мбоджі (87)

Арбітр: Артур Діаш (Португалія)

Перед матчем

У стартовому складі «гірників» пару центральних захисників склали Олександр Кучер та Ярослав Ракицький. В опорній зоні місце дискваліфікованого Тараса Степаненка посів Віктор Коваленко, а ближче до атаки розташувався Едуардо. Роль форварда знову дісталася Факундо Феррейрі

Перший тайм

Донеччани одразу заволоділи ініціативою, змусивши гостей оборонятися. На 4-й хвилині Марлос завдав обвідний удар з-за меж штрафного – до рук воротареві. Потім були два поспіль небезпечних кутових біля воріт бельгійців, які відповіли дуже гострою контратакою, але обидва удари заблокував захист «гірників». На 21-й хвилині рахунок було відкрито: Марлос зробив перехоплення, віддав до штрафного праворуч на хід Коваленку, котрий пробив у воротаря, та підібрав м’яч після відскоку і відкотив трохи назад на Тайсона. Удар бразильця в дальній кут був невідворотним, і цей гол став 300-м для «Шахтаря» за всю єврокубкову клубну історію (та одночасно 100-м для команди у другому за важливістю турнірі). Одразу ж «гірники» підстерегли нову помилку гостей. Тайсон відібрав м’яч, віддав на Феррейру, який технічно перекинув воротаря, проте захисник «Андерлехта» встиг вибити головою буквально з лінії воріт. Втім, наступний кутовий таки призвів до другого голу: Феррейра підібрав м’яч у штрафному і відпасував праворуч наДарійо Срну, далі була подача до воротарського, а там Кучер головою розстріляв ворота – 2:0! Це, до речі, дебютний гол захисника донеччан у єврокубках. В атаці у відповідь небезпечно пробивав Ашампонг – повз. А «Шахтар» продовжував випробовувати оборону бельгійців. Феррейра пробивав з убивчої позиції, та воротар врятував гостей. Під кінець тайму вже Едуардо опинився один перед голкіпером, обіграв його, а от удар з гострого кута припав у штангу.

Другий тайм

У перерві в складі донеччан відбулася заміна: замість травмованого Тайсона вийшов Бернард. Бельгійці активізувалися, і Андрій Пятов парирував на кутовий удар Дефура з лінії штрафного. «Гірники» не форсували подій, намагаючись спіймати суперника на контратаках. Одна з них призвела до небезпечної подачі Бернарда зліва, аМарлос спробував п’ятою з-за спини ефектно пробити – вище воріт. На 68-й хвилині гості змогли скоротити розрив: після подачі справа Ашампонг на дальній штанзі головою переправив м’яч у сітку – 2:1. Одразу ж був відмінний шанс у Бернарда, та його удар пройшов трохи вище. Після короткого затишшя у грі «Шахтар» провів гостру атаку на 79-й хвилині, впродовж якої Бернард заробив кутовий і сам виконав точну подачу в центр штрафного на голову Едуардо, а м’яч опустився за лінію воріт рикошетом від поперечини – 3:1. Незабаром Бернард заробив ще й небезпечний штрафний просто по центру, а удар Срни понад стінкою насилу парирував воротар бельгійців. У гостей наприкінці було декілька небезпечних атак, проте «гірники» втримали перевагу в два м’ячі перед матчем-відповіддю, який відбудеться у Брюсселі 17 березня.