У 3-му турі групового раунду Ліги Європи «гірники» грали з бельгійським «Гентом».

Ліга Європи – 2016/17. Груповий етап. 3-й тур.

20 жовтня 2016 року. Львів. «Арена Львів». 10 505 глядачів. +7 градусів.

«Шахтар» (Донецьк, Україна) – «Гент» (Гент, Бельгія) – 5:0 (2:0)

Голи: 1:0 Коваленко (12), 2:0 Феррейра (30), 3:0 Бернард (46), 4:0 Тайсон (75), 5:0 Малишев (85)

«Шахтар»: Пятов, Срна (к), Кучер, Ракицький, Ісмаїлі, Степаненко, Малишев, Марлос, Коваленко (Дентіньо, 38), Бернард (Тайсон, 74), Феррейра (Едуардо, 81)

Запасні: Каніболоцький, Бутко, Ордець, Борячук

Головний тренер: Паулу Фонсека

«Гент»: Рінне, Мітрович, Гершон, Фокет, Сайєф, Нето, ван дер Брюгген (Рабіу, 65), Асаре (к), Саймон, Мілічевич (Деягере, 73), Пербе (Кулібалі, 46)

Запасні: Тулен, Нільсен, Есіті, Ндонгаля

Головний тренер: Хейн Ванхазебрук

Попередження: Асаре (37), Едуардо (90)

Арбітр: Ентоні Тейлор (Англія)

Перший тайм

Суперники розпочали зустріч обережно. Ніхто не квапив подій, ретельно готуючи свої атаки. Першими відзначились небезпечним моментом «гірники»: Тарас Степаненко з лінії штрафного завдав сильного, але невлучного удару. А вже на 12-й хвилині рахунок було відкрито. Голкіпер «Гента», вийшовши з воріт, вибив просто на Віктора Коваленка, і півзахисник «Шахтаря», перебуваючи метрів за 40 від воріт, оцінив ситуацію й закинув м’яч саме в ціль – 1:0. Бельгійці відповіли небезпечним ударом Мілічевича. Попри досить рівний характер поєдинку, «оранжево-чорні» частіше атакували ворота Рінне. Так, із гарної позиції зі стандарту бив Дарійо Срна, в наступному моменті м’яч зрізався з ноги Бернарда. Часом було гостро й у володіннях Андрія Пятова. Непоганий шанс зрівняти рахунок мали гості на 27-й хвилині. Пербе опинився сам перед голкіпером донеччан, проте перекинув не лише воротаря, а й ворота. А на 30-й хвилині «Шахтар» забив другий гол. Марлос розігнав контратаку, віддав на Факундо Феррейру, і аргентинець чітко пробив повз кіпера «Гента». Саме він міг невдовзі довести справу до розгрому. На 37-й хвилині наставникові «гірників» Паулу Фонсеці довелося робити вимушену заміну. Травми зазнав Віктор Коваленко, і замість нього на полі з’явився Дентіньо. Ще до перерви бразилець міг записати своє ім’я до протоколу, ось лише м’яч після його удару влучив у штангу.

Другий тайм

Перша ж атака забезпечила «оранжево-чорним» черговий успіх. Чудову комбінацію розіграли МарлосДентіньо іБернард. Останній після прострілу пробивав уже по порожніх воротах – 3:0. На 50-й хвилині двічі на вістрі опинявся Кулібалі, що вийшов на заміну. В обох випадках головна рушійна сила «Гента» була неточною. Гості пішли чималими силами вперед, і футболісти «Шахтаря» дістали ще більше вільних зон для контратак. Надто активний Марлосчастіше за інших перебував у епіцентрі небезпечних моментів. Гострі випади виходили також у гостей. Той самий Кулібалі пробив з-за меж штрафного, і м’яч торкнувся поперечини. На 74-й хвилині замість Бернарда з’явивсяТайсон і практично першим дотиком провів четвертий гол команди. Гарну передачу віддав Факундо Феррейра – бразильцеві лишалося тільки вразити порожні ворота. Ще більшим рахунок міг зробити Марлос. Його обвідний удар за неймовірною траєкторією влучив у штангу. На 79-й хвилині Паулу Фонсека замінив одного з героїв матчуФеррейру та випустив Едуардо. Наприкінці зустрічі «гірники» зуміли відзначитися ще раз. На 85-й хвилині Максим Малишев обігрався з Марлосом і влучив саме в кут – 5:0. Для півзахисника донеччан це був дебютний гол у єврокубках. Фінальний свисток арбітра зафіксував перемогу «оранжево-чорних» із великим рахунком.